Vizitka podjetja
ODKUP-ZLATA.NET
ZASTAVLJALNICA, ODKUPOVALNICA IN MENJALNICA LJUBLJANA d.o.o.
Miklošičeva cesta 30
1000 Ljubljana
SLOVENIJA
ZASTAVLJALNICA, ODKUPOVALNICA IN MENJALNICA LJUBLJANA d.o.o.
Miklošičeva cesta 30
1000 Ljubljana
SLOVENIJA
Brezplačna telefonska številka: 080 48 44
E: info@odkup-zlata.net
S plemenitimi kovinami trgujemo:
Poslovna enota Miklošičeva cesta 30, 1000 Ljubljana
Od pon. do pet.: 09.00 - 18.00h
Sobote, nedelje in praznike zaprto!
E: info@odkup-zlata.net
S plemenitimi kovinami trgujemo:
Poslovna enota Miklošičeva cesta 30, 1000 Ljubljana
Od pon. do pet.: 09.00 - 18.00h
Sobote, nedelje in praznike zaprto!
Splošno o zlatu
Zlato kot naložba
Ste se kdaj vprašali, zakaj velja zlato za najvarnejšo naložbo? Zakaj z njim trgujejo tudi centralne banke, pa čeprav je strošek hranjenja in varovanja zlata zanje precej visok? Preprosto: zlato je dobrina, odporna na nestabilne razmere, oziroma celo nasprotno - v negotovih časih njegova vrednost raste, saj gre za vrednost v fizični obliki, medtem ko so denar in vrednostni papirji zgolj enote z imaginarno vrednostjo.
Naložba v zlato je naložba v drago kovino, pri kateri nikoli ne tvegamo, kajti čeprav naj bi bilo v obtoku toliko zlata, da bi ga ob razdelitvi na vse prebivalce našega planeta vsakemu lahko podelili več kot unčo, je zlata še vedno premalo. Povpraševanja je več kot virov, in če bi želeli namesto papirnatega denarja ponovno uporabljati zlatnike, bi se znašli v težavi – enostavno ga ni dovolj!
Razmišljate o investiranju v zlato? Glede na zapisano je to še kako modra odločitev. Tudi če vrednost denarja pade, in tudi če nas doletijo nemirni časi, si z zlatom zagotovite varnost, kajti njegova vrednost prav v takšnih primerih naraste.
Prodaja zlata
Zlato je dolgoročna naložba, odporna na inflacijo in bančne ter gospodarske krize, ker je hitro unovčljivo, pa predstavlja tudi možnost dobrega zaslužka. Za prodajo se odločamo predvsem zaradi dobička in osebnih finančnih potreb, da bi iztržili kar največ, pa je najboljša prodaja v »lažjih« kriznih časih. Zakaj »lažjih«? Kadar so razmere tako ekstremne, da pride do popolnega zloma, je namreč že prepozno – tako na primer v vojnih časih ljudje svoje zlato pogosto zamenjajo za osnovne življenjske potrebščine, na primer vodo, gorivo, milo in celo tobak. Prodaja se torej izjemno obrestuje v težkih časih, a ne tako ekstremnih, da je ogroženo človeško dostojanstvo in življenje. Takrat kujejo dobiček na račun zlata zgolj centralne banke in države: zlato je v vojnah edina trdna valuta, s katero je mogoče kupovati »vojni material«, in prav države, ki so v času vojn dobavitelji tega, ga na račun nesreče drugih nakopičijo največ.
Bi radi prodali svoje zlato in ob tem zaslužili? Zdaj je pravi čas – geopolitična trenja in nezaupanje v vrednostne papirje ustvarjajo veliko povpraševanje.
